Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor, který dokáže léčit nejen bolesti pohybového aparátu – svalů, šlach a kloubů, ale dokáže také ulevit od bolestí hlavy, bolestí břicha či menstruačních bolestí a zmírnit obtíže vznikající v důsledku psychického vypětí či stresu. Fyzioterapie v rámci prevence pomáhá předcházet problémům se zády a klouby, zpomaluje stárnutí a opotřebování těla, zlepšuje schopnost regenerace po fyzickém zatížení nebo psychickém napětí a zvyšuje možnosti přirozeného početí.

Jaké prostředky fyzioterapie pro léčbu využívá?

Velmi důležitou součástí je pečlivá diagnostika v začátku i v průběhu terapie. Na základě vyšetření užívá fyzioterapeut rozsáhlou škálu metod. Základním kamenem je u nás manuální terapie, kdy se pacienta dotýkáme, mobilizujeme, využíváme měkkých technik a "odblokujeme" páteř a klouby. 

Dalším fyzioterapeutickým prostředkem je  cvičení, které učí pacienta harmonicky zatěžovat tělo a nepřetěžovat jen určité oblasti.
Fyzioterapeuti mění zažité nefunkční pohybové návyky – stereotypy a upravují pracovní prostředí klienta. Abychom dosáhli optimálního výsledku, většinou působíme přes centrální nervový systém – mozek, který neřídí jednotlivé svaly, ale celé pohybové vzory. K tomuto ovlivnění se používají techniky které působí na neurofyziologickém podkladě -  jako je Kranio- sakrální terapie, senzomotorické cvičení, Kabatova metoda, joga, pilates, spirální dynamika, DNS a další. 


S klientkami, které se snaží zvýšit pravděpodobnost přirozeného početí dítěte, cvičím dle Metody Ludmily Mojžíšové.

Kontaktujte mě

Mohu-li vám pomoci, kontaktujte mě. Ráda se vám budu věnovat.